Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

O medovině APICOR

Medovina obecně

Medovina je alkoholický nápoj vzniklý kvašením roztoku medu a vody. Patří mezi nejstarší alkoholické nápoje, určitě starší než pivo a víno. Vyráběla se ve všech civilizacích a na různých místech světa. Není tedy pravdou, že by byla typickým nápojem jenom Čechů, Keltů nebo jiných národů. Proto ji v různých variantách najdeme v celé Evropě. Vzhledem k tomu, že med byl vždy vzácnou surovinou, byla i medovina ve starověku a středověku určena především pro panovnické dvory a majetnější skupinu obyvatel.
Vzájemným poměrem medu a vody na začátku kvašení je možné ovlivnit obsah alkoholu ve výsledném produktu. Chuťové variability lze dosáhnout různými přísadami, které jsou výrobním tajemstvím každého výrobce.
Výroba medoviny je náročná na energie, prostory i suroviny. Nenechá-li se dobře dozrát (což může trvat rok i několik let), má sklony k dalšímu rozkvášení.
Po rozšíření pěstování vinné révy za panování Karla IV. byla postupně vytlačena vínem a hlavně pivem. Ve středověku byly stejně běžné šenky vinné i medné.

 

Krkonošská medovina

Krkonošská medovina je vyráběna výhradně z prvotřídního českého medu a z vody z horských pramenů v okolí Janských Lázní.
Nejsou používány žádné konzervační prostředky.
Vyšší obsah alkoholu (18%) medovinu dostatečně stabilizuje, což zaručuje její neomezenou trvanlivost.
Krkonošská medovina je záměrně méně sladká ve srovnání s většinou jiných medovin na našem trhu. Má charakter aperitivu a mnohé hotely, restaurace a vinárny v  Krkonoších i jinde ji tak používají.
Vyrábí se ve třech chuťových variantách. KLASIK je medovina s přírodní bylinnou chutí, VIŠŇOVÁ potěší milovníky ovocných chutí a všeobecně oblíbená MANDLOVÁ.
Medovinu lze pít chlazenou  jako bílé víno nebo ohřátou  na cca 40° C. Do ohřáté medoviny klasik doporučujeme pro další obohacení chuti přidat plátek citronu, do višňové obdobně kousek pomeranče. Ohřívat lze i mandlovou.

 

Naše firma obdržela certifikát opravňující používat značku Krkonoše - originální produkt. Potvrzuje, že se naše medovina vyrábí v chráněném území evropského významu, spadajícím do soustavy Natura 2000, kde se respektují pravidla, která jsou v souladu s ochranou přírody a mají charakter přírodního a zdravého hospodaření.