Vstupujete na stránky s prodejem alkoholu. Prosím potvrďte, že Vám již bylo 18 let.

O likérech APICOR

Likéry jsou alkoholické nápoje vhodně aromatizované ovocnými koncentráty, kořením, případně bylinnými extrakty. Naše firma nabízí tradiční české likéry Kontušovku, Višňovku, Višňovku Chilli, Hruškovku, Ořechovku a Kmínku. Při výrobě ovocných likérů používáme čisté ovocné šťávy, při výrobě Ořechovky a Kmínky se používají maceráty a tinktury vlašských ořechů, kmínu. Základem Kontušovky jsou silice anýzu, badyánu, jalovce a extrakty z dalších sedmi bylin. Pro celkovou chuťovou harmonii je důležitý obsah alkoholu v jednotlivých likérech. U našich ovocných likérů je to 25%, Ořechovky a Kmínky 35% a u Kontušovky 40%.
Charakter likérů především ovlivňuje kvalita vstupních surovin. V našich výrobcích nenajdete levné chuťové náhražky či chemické stabilizátory.

 

Kontušovka

„ Rum, kontušovka, čert, jeřabinka, ořechovka, višňovka a vanilková“ – kdo by neznal tuto slavnou větu rytmistra Königa z Haškova románu Osudy dobrého vojáka Švejka, kterou pronesl, když ucítil opilecký dech závodčího z putimské strážnice. Podle čeho ale poznal kontušovku?
To snadno zjistíte, ochutnáte-li náši Kontušovku, která je vyrobena podle receptury z roku 1912. Historie tohoto likéru sahá do Polska sedmnáctého století, ale oblibu si získal především v zemích Rakouska–Uherska. Společně s rumem patřila kontušovka k nejoblíbenějším likérům a v českých zemích nebylo hospody, kde by se nenalévala.

Naše firma patří mezi průkopníky, kteří se snaží o obnovu slávy tohoto bylinného likéru.
Kontušovka by se měla vrátit do všech poctivých hospod. Doporučujeme její specifickou chuť spojit s „českým turkem“. Můžete ji také použít jako součást koktejlů. Je jenom na vás, abyste konečně poznali podle čeho písecký rytmistr kontušovku poznal.

 

Višňovka

Je dalším oblíbeným likérem našich předků. Vyrábíme ji z čisté koncentrované šťávy višní tzv. kyselek. Ty mají měkkou dužinu a silně barvivou aromatickou šťávu, která po odstopkování sama vytéká. Jejich vynikající chuť je zachována i v našem likéru, který není ničím dobarven a při výrobě nepoužíváme žádné chemické látky. Naši Višňovku tedy nelze srovnávat s Griotkou.

 

Višňovka Chilli

Specialita a naprostý unikát na českém trhu. Výjimečnost tohoto nápoje je dána spojením chuti nakyslých višní a palčivostí chilli papriček. Ani tento likér není dobarven a chemicky ošetřen.

 

Hruškovkahruskovka

Ten kdo měl před okny hrušku se šťavnatými voňavými plody si rád doma vyrobil hruškový likér. Jeho atraktivní příjemná chut' nás inspirovala k výrobě Hruškovky podle osvědčené receptury. Používáme čistou hruškovou šťávu výrazné chuti a vůně ve spojení s velejemným lihem. Hruškovku neošetřujeme chemickými látkami a nedobarvujeme.

 

Ořechovka

Nejtradičnější ze všech lidově vyrábených likérů. Vzpomeňte si na láhve za okny venkovských stavení, v kterých se macerovaly ořechové slupky. Právě ořechový macerát je základem receptury na naši Ořechovku. Ve spojení s vybranými druhy koření a velejemným lihem získává likér chuť, která Vás jistě zaujme.

 

Kmínka

Neprávem zapomenutá klasika českých hospod. Plné chuťi naši Kmínky dosahujeme dlouhodobou maceraci kmínu spolu s dalšími harmonicky zvolenými bylinnými výluhy ve velejemném lihu. Nedobarvujeme ani chemicky nekonzervujeme.
Chuť Kmínky vždy zpřijemňovala společné chvíle prožité s přáteli v hospodě, po práci, na oslavách. Využijte této její magické moci i vy.

 

Na závěr

Likéry z naší nabídky jsou vhodné do všech hospůdek, cukráren a kafíren.
Jsou oblíbeným zbožím prodávaným na pivních slavnostech a tradičních řemeslných nebo farmářských trzích. Výborné jsou jako výrazná součást koktejlů.